spagosmail

Dobrodošli na moj blog


05.03.2018.

Dodjeljeni Oscari 2018.




Film „The Shape Of Water“ (Oblik vode) proglašen je najboljim filmom 90. dodjele Oscara. Fantastična bajka, režisera Guillerma Del Toro dobila je četiri nagrade, između ostalih, kao najboji film i za najbolju režiju. Najbolja glumica je Frances McDormand za ulogu u filmu „Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri“ (Tri plakata izvan grada), a najbolji glumac Gary Oldman za ulogu u filmu „Darkest Hour“ (Prelomni čas).
Film Guillerma del Tora “Oblik vode” (“The Shape of Water”), je fantastična drama o nijemoj čistačici zaposlenoj u laboratoriji, koja se zaljubi u neobično riječno biće, Smješten u šezdesete godine taj dijelom naučno-fantastični, a dijelom ljubavni film je Guillermu del Toru već donio Zlatnoga lava u Veneciji i Zlatni globus za najbolju režiju, kao i nagrade društava hollywoodskih redatelja i producenata.

Nagrađeni po kategorijama:

Najbolji film: „The Shape of Water“, Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau
Najbolja režija: Guillermo del Toro, „The Shape of Water“
Najbolji glumac: Gary Oldman, „Darkest Hour“
Najbolja glumica: Frances McDormand, „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“
Najbolja glumica u sporednoj ulozi: Allison Janney, „I, Tonya“ (Ja Tonya)
Najbolji glumac u sporednoj ulozi: Sam Rockwell, „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“
Najbolji originalni scenario: „Get Out“ (Bježi), Jordan Peele
Najbolji adaptirani scenario: „Call Me by Your Name“, James Ivory
Najbolja kamera: „Blade Runner 2049“, Roger A. Deakins
Najbolja originalna muzika: „The Shape of Water“, Alexandre Desplat
Najbolja pjesma: ”Remember Me” iz filma Coco
Najbolji animirani film-dugometražni: „Coco“, Lee Unkrich, Darla K. Anderson
Najbolji animirani kratki film: „Dear Basketball“ Glen Keane, Kobe Bryant
Najbolji vizuelni efekti : „Blade Runner 2049“, John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover
Najbolja montaža: „Dunkirk“, Lee Smith
Najbolji zvuk: „Dunkirk“, Mark Weingarten, Gregg Landaker, and Gary A. Rizzo
Najbolji miks zvučnih efekata : „Dunkirk“, Richard King and Alex Gibson
Najbolji dizajn: „The Shape of Water,“ Paul D. Austerberry
Najbolji strani film: „Una mujer fantastica“ -“A Fantastic Woman“ (Fantastična žena) (Čile)
Najbolji kratki film: „The silent Child“ Chris Overton, Rachel Shenton
Najbolji dokumentarni film: „Ikarus“, Bryan Fogel, Dan Cogan
Najbolji kratki dokumentarni film: „Heaven is a Trafic Jam on the 405“ Frank Dtiefel
Najbolji kostimi: „Phantom thread“ (Fantomska nit) Mark Bridges
Najbolja maska: „Darkest Hour“ Kazuhiro Tsuji, David Malinovski, Lucy Sibbick
(spagos)