4. kolo Premijer lige: Velež-Rudar 3:0

1. minuta – Rođeni već na startu dolaze u vodstvo, strijelac je Šefko Okić!

9. minuta – Opet gol za Velež, već je 2:0 za Rođene! Strijelac je Duraković.

51. minuta – Opet gol za Rođene! Ovaj put strijelac je mladi Mirza Ćemalović!

Velež je na svom terenu protiv Rudara krenuo atomski od prve minute. Već na otvaranju utakmice Rođene je u vodstvo doveo Okić. U 12. minuti već je bilo 2:0, a strijelac je bio sjajni mladi napadač Duraković. Do kraja prvog dijela većih uzbuđenja nije bilo, s tim da su domaći upotpunosti kontrolisali susret, dok su gosti iz Prijedora jedva prelazili preko centra.

I u nastavku slična slika na terenu, koja je urodila plodom u 53. minuti, kada je mladi Ćemalović doveo Rođene na tri gola prednosti. Do kraja susreta većih prilika nije bilo, a može se reći da je u golu Rudara završio gotovo svaki udarac koji su Mostarci uputili.

Velež je tako došao do nova tri boda i Rođeni zaista predstavljaju jedno od prijatnijih iznenađenja ove sezone u premijer fudbalskoj ligi Bosne i Hercegovine, a visoka pobjeda protiv Rudara svakako je odlična uvertira za mostarski derbi sa Zrinjskim, koji je na programu u srijedu.