Adnan Špago – FC Kirchhundem nastavlja impozantnu seriju

Peta pobjeda u nizu

Novajlija u Bezirksligi, FC Kirchhundem postigao je petu uzastopnu pobjedu. Rezultatom 3:0 (1:0) protiv SV Oberschledorna, FC Kirchhundem je potvrdio odličnu formu i umješao se u sami vrh tabele. U jednoj vrlo fer utakmici vodstvo za FCK postigao je Marco Holterhoff udarcem glavom  u 25. minuti. Prije toga, u 10. minuti, igrač-trener Adnan Špago imao je šansu da postigne vodstvo, a pred kraj poluvremena dobru šansu propustio je Burhan Peci, udarcem tik pored stative.

Pred sami kraj utakmice Marco Holterhoff je pogodio za 2:0, a konačni rezultat 3:0, postavio je Elias Ntritsos, udarcem iz polulijeve pozicije, nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Arthur Jürgens, pressegovornik izjavio je: „U jednoj vrlo fer utakmici mi smo imali više od igre. Naša pobjeda je potpuno zaslužena“.

FC Kirchhundem: Scalabrino, Werner, Rettler, Dahlke, Koch, Peci, Bivolaku, Spago, Selimanjin (78. Ntritsos), Holterhoff, Bajgora (78. Gerguri).

(der westen, prevod: spagos)