Lewandowski sa četiri rekorda u Guinessovoj knjizi za 2015.

Zvijezda münchenskog Bayerna Robert Lewandowski je za svoju nezaboravnu predstavu na septembrskoj utakmici s Wolfsburgom zaslužio upis u Guinessovu knjigu rekorda.
Poljak je 22. septembra na jednoj utakmici postigao pet golova u intervalu od samo osam minuta i 59 sekundi, ostvarivši tako četiri nova rekorda u njemačkoj Bundesligi.
Lewandowski je službeno upisan u Guinessovu knjigu rekorda, a dobio je četiri certifikata – za najbrže postignuta tri gola (za tri minuta i 22 sekundi), najbrže postignuta četiri gola (u 5:21 minuta) i najbrže postignutih pet golova (u 08:59 minuta) u Bundesligi, a pored toga postao je „rezervista“ sa najviše postignutih pogodaka (5).
Lewandowski je u toj utakmici u igru ušao u drugom poluvremenu kod vođstva Wolfsburga sa 1:0, a preokret je napravio od 51. do 60. minute.