Prva trica u gostima

Ako se dan po jutru poznaje…

Velež je, uz fanatično bodrenje svojih vjernih navijača, pobjedom u Čapljini započeo prvenstvo i nagovjestio da će biti najveći kandidat u borbi za plasman u premijerligaško društvo. Čapljina je došla u vođstvo protiv Veleža golom iz penala, koga je realizovao Pervan. Samo dva minuta kasnije, radost za veliki broj navijača Rođenih. Zbog igranja rukom u šesnaestercu, dosuđen je penal u korist Veleža, koga je Brandao pretvorio u gol. Bolju igru, Velež je krunisao drugim golom, koga je postigao Fajić. isti igrač je, u 73. minuti, na asistenciju Cvijatović, postigao svoj drugi gol. pet minuta prije kraja utakmice, novo slavlje za navijače Red Army. Lijepu akciju, Mujezinović je krunisao četvrtim golom za Velež.

Slaven je bez većih problema došao do pobjede protiv Novog Travnika.

Jedinstvo je sjajnim golom Halavaća došao do bodova protiv Bosne.

Zvijezda je u samom finišu utakmicu izennadila Orašje na njegovom terenu i kući se vraća s tri bnoda.

Igman je, golovima Klarića i Savinovića, u finišu utakmice došao do pobjede protiv Goražda.

Čapljina: Čapljina-Velež 1:4 (Pervan 17’ iz penala za Čapljinu, Brandao 10’ iz penala, Fajić 58’, 73’, Mujezinović 84’ za Velež)

Bihać: Jedinstvo-Bosna 1:0 (Halavać 45’)

Živinice: Slaven-Novi Travnik 2:0 (Salihović 36’, Gogić 62’)

Kakanj: Rudar-Metalleghe BSI 0:0

Orašje: Orašje-Zvijezda 0:1 (Mehić 86’)

Vitez: Vitez-Olimpik 0:0

Konjic: Igman-Goražde 2:0 (Klarić 68’, Savinović 88’)

2 gola: Fajić (Velež)

1 gol: Brandao, Mujezinović (Velež), Pervan (Čapljina), Salihović, Gogić (Slaven), Halavać (Jedinstvo), Mehić (Zvijezda), Klarić, Savinović (Igman)