EP u košarci U16: Pobjeda protiv Makedonije, večeras finale protiv Rusije

Bh. kadetska reprezentacija porazila je selekciju Makedonije 95:76 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva divizije B, te samim tim izborila plasman u diviziju A.
Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, te se na odmor otišlo rezultatom 50:50. U nastavku igre bh. kadeti prave potpuni preokret u trećoj dionici, te sa plus 12 ulaze u posljednji period utakmice.
U 4/4 Prašovićevi izabranici sigurno čuvaju prednost i povećavaju susret mirno privode kraju i dolaze do zaslužene pobjede izuzetnog značaja.
Najefikasniji kod Zmajića bio je Huseinović sa 26 poena, Halilčević je dodao 19 (11 skokova), Vidović 15 i Kusmuk 13 poena.
Muška kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra finale Evropskog prvenstva divizije B protiv selekcije Rusije.
Finalni susret igra se na Ilidži u dvorani ” Sabit Hadžić” s početkom u 20:45 časova. Dođimo večeras, podržimo dječake u borbi za prvo mjesto.
Bez obzira što je cilj ostvaren, bh. kadeti će dati sve od sebe da budu na tronu.