Rođeni i dalje bez poraza, bod iz Tešnja

I dalje bez poraza, ali i bez prvog mjesta
Prva liga, 5. kolo:
TOŠK – Velež 0:0
NK TOŠK: Bošnjak, Koprivica, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Papaz, Jovanović, Dizdarević, Ivković, Hasić.
FK Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Behram, Fajić, Brandao, Kuduzović, Ferreyra, Zeljković.
Prvo poluvrijeme donosi nešto konkretniju igru Rođenih. Igralo se tvrdo sa obje strane, ali izrazitih šansi nije bilo.
Nakon 45 minuta igre mreže su mirovale i na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0.
TOŠK je u nastavku meča bio bolji tim. Igra Veleža je potpuno pala, pa je domaći tim imao nekoliko dobrih prilika da ugrozi gol Bobića.
Papaz i Kršić su imali dobre šuteve, a u 76. minuti i Ivković dobro šutira, Bobić uz dosta muke uspijeva da odbrani.
Do kraja ipak promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 0:0, pa su Rođeni i nakon pet kola i dalje neporaženi.
(sportsport.ba)
Jedinstvo i Orašje današnjim pobjedam preuzeli su vrh tabele i istisnuli Velež na treće mjesto.
Velež je osvajanjem jednog boda u Tešnju izgubio lidersku poziciju.
U derbiju kola, Olimpik i Zvijezda podijelili su bodove.
Za iznenađenje se pobrinula Čapljina, koja je u Kaknju pobijedila favorizovanog Rudara..
Igman je bio bolji od Novog Travnika, dok su Goražde i Vitez došli do prve prvenstvene pobjed
Tešanj: TOŠK – Velež 0:0
Živinice: Slaven – Jedinstvo 0:1 (Radosavljević 65’)
Kakanj: Rudar – Čapljina 0:2 (Jović 40’, Hrvanović 90’)
Orašje: Orašje – Bosna 3:0 (Radulović 42’, Brković 65’, Lugavić 80’))
Vitez: Vitez – Bratstvo 1:0 (Salihagić 65’)
Konjic: Igman – Novi Travnik 2:0 (Klarić 38’, Kašić 80’)
Goražde: Goražde – Metalleghe 1:0 (Korjenić 25’)
Sarajevo: Olimpik – Zvijezda 1:1 (Osmanović 65’ za Olimpik, Šarić 20’ za Zvijezdu)