NK Vitez – FK Velež 0:3
Strijelci: 0:1 Fajić (17), 0:2 Vehabović (42), 0:3 Lucas (90)
NK Vitez: Kragić, Selak, Ćatić, Prutina, Đogić, Marković, Salihagić, Vujica, Durak, Fazlić, Bešić.
FK Velež: Bobić, Dario (Alikadić), Zvonić, Kuduzović, Mešanović (Brandao), Zeljković (Lucas) , Vehabović, Ćosić, Cvijanović, Mujezinović, Fajić
Velež je u Vitezu došao do desete pobjede ove sezone. Rođeni su bez većih problema preskočili još jednu prepreku, te slavili rezultatom 3:0.
Na samom početku vidjeli smo početno ispitivanje snaga, a Vitez je zaprijetio u 25. minuti međutim Đogić loše šutira glavom.
Zaprijetio je za goste Cvijanović, da bi u 30. minuti Fajić matirao golmana Kragića na asistenciju Ćosića.
Pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti kontra Veleža i Vehabović pogađa za veliko slavlje gostujućih navijača.
U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Vitez je krenuo na sve ili ništa, međutim nije lako dolazio do prilike. Izdvajamo pokušaj Đogića, ali njegov udarac odlazi tik pored stative gostiju. Imali su domaći i stativu, a konačnih 3:0 postavio je Lucas u 90. minuti.
Ovom pobjedom, petom zaredom i desetoj u sezoni, Rođeni su jesenji prvaci Prve lige FBiH.
U narednom kolu, u Mostar dolazi ekipa Bosne iz Visokog, da bi gostovanjem u Konjicu protiv Igmana završio jesenji dio Prve lige FBiH.