Bratstvo – Velež 0:3 (0:1)
Strijelci: 0:1 Fajić (23), 0:2 Ovčina (52), 0:3 Ovčina (85)
NK Bratstvo: Divković, Alihodžić, Šuša, Mousa, Ćosić, Jaganjac, Helić, Jukan, Berbić, Stojanov, Razić.
FK Velež: Bobić, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ovčina, Alikadić, Fajić, De Oliveira, Brandao, Ferreyra, Vehabović.
Velež je napravio korak bliže plasmanu u Premijer ligu, te su lakše od očekivanog slavili u Gračanici protiv Bratstva 3:0. Velež je od početka bio bolji rival, zaprijetio na samom startu preko Fajića koji je promašio zicer. Redale su se prilike pred golom domaćih, a zatim je uzvratio Stojanov koji je šutirao tik pored vratnice. U 23. minuti vodstvo Veleža. Smušena reakcija domaće obrane i vratara Divkovića, a Razić postiže autogol za veliko slavlje gostujućih navijača. U 52. minuti Ovčina pogađa za 2:0 na asistenciju Fajića i jasno je bilo da tri boda idu u Mostar. Mnogo uzbuđenja nismo vidjeli nakon pogotka Ovčine, a pred sami kraj isti nogometaš se upisao po drugi put u listu strijelaca i postavio konačnih 3:0. Posljednja utakmica ovog kola je ona koja se igra u nedjelju na Otoci gdje se snage odmjeriti Olimpik i TOŠK. Naredno kolo Prve lige FBiH igra se već u srijedu. Velež će ugostiti Vitez.