Liverpool osvojio Ligu prvaka

Pobjedom nad Tottenhamom u finalu Lige prvaka 2:0, Liverpool je šesti put u istoriji osvojio naslov evropskog prvaka.
Ekipa Jurgena Kloppa u vođstvo je došla već u drugoj minuti iz jedanaesterca, koga je realizovao Mohameda Salaha. Prethodno je lopta u ruku pogodila Mousu Sissoka, a slovenski sudija Damir Skomina, nakon konsultacija s VAR sobom, pokazao je na bijelu tačku.
Bio je to drugi najbrži gol u finalima Lige prvaka. Rekord još uvijek drži kapiten Milana Paolo Maldini, koji je u finalu 2005. godine, upravo protiv Liverpoola, zabio pogodak nakon 50 sekundi utakmice.
Pobjedu Liverpoola potvrdio je Divock Origi u 87. minuti. Belgijski napadač, nakon kornera, šutirao je s desetak metara iskosa i lopta je završila u mreži Huga Llorisa za konačnih 2:0.
Za ‘Redse’ je to bilo deveto finale Kupa i Lige prvaka, te šesti naslov prvaka nakon 1977., 1978., 1981., 1984. i 2005. godine.