Radnik i Veleža podijelili bodove

Radnik i Velež remizirali su (0:0) u prvom susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Premijer liga BiH, 20. kolo:

Radnik – Velež 0:0

Radnik: Bilobrk, Filipović, Simonović, Vasić, Popara (od 90. Sušić), Milenković, Gogić, Huseinbašić, Karić, Vušurović, Šubert. Trener: Darko Nestorović.

Velež: Kjosevski, Osmić (od 83. Alagić), Zvonić, Radović, Ćosić, Radovac, Hasanović, Vehabović (od 65. Cheshmedjiev), Anđušić (od 63. Brandao), Cvijanović, Georgijević. Trener: Feđa Dudić.

Dosta dobar meč viđen je u Bijeljini i pravo je čudo da je ovaj susret završio bez pogodaka.

Već u prvoj minuti viđena je prva velika šansa. Popara je dobro šutirao, brani Kjosevski.

Velež potom preuzima igru na svoju stranu. Bili su Rođeni mnogo bolji rival na terenu, a prvu veliku šansu gosti propuštaju u 22. minuti kada Anđušić iz dobre pozicije šutira pored gola.

Rođeni su do kraja prvog dijela propustili tri dobre šanse. Radovac prvo u 41. minuti šutira preko gola, a zatim u 44. minuti Bilobrk skida udarce Anđušića i Cvijanovića, pa se na odmor odlazi bez golova.

Radnik odlučnije kreće u drugo poluvrijeme. Mahir Karić u 52. minuti propušta zicer. Njegov udarac brani Kjosevski, da bi tri minute kasnije Huseinbašić šutirao tik pored gola.

Gosti u 57. minuti ostaju sa igračem manje. Dino Hasanović dobija drugi žuti karton i morao je ranije pod tuš.

Domaći su naravno krenuli po pobjedu sa igračem više na terenu. Novu veliku šansu imao je Karić u 66. minuti, no Kjosevski je na mjestu.

Napadi Radnika su se redali. Velež se međutim dobro branio i svi napadi domaćeg tima su bili uzaludni.

Velež se potom malo probudio i u 77. minuti je imao sjajnu šansu. Slaviša Radović fenomenalno šutira sa 25 metara, Bilobrk spašava svoj tim sjajnom odbranom. Tri minute kasnije Georgijević šutira, brani ponovo Bilobrk.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo. Radnik nije uspio iskoristiti prednost igrača više, Veležovi izleti pred gol protivnika također nisu donijeli opasnost do kraja meča i ovaj duel je završen rezultatom 0:0.

U narednom 21. kolu m:tel Premijer lige BiH Velež će ugostiti FK Borac. Utakmica se igra u petak, 5. marta, sa početkom u 18h.