Bosna i Hercegovina je prvak Evrope u sjedećoj odbojci!

Fenomenalna igra i 10. naslov prvaka Evrope za BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Rusiju i osvojila je titulu prvaka Evrope.

Bh. tim odigrao je zaista vrhunski meč i savladao dosadašnjeg prvaka sa 3:0, po setovima 25:17, 28:26, 27:25.

Otvaranje utakmice donosi odličnu igru bh. selekcije. Dominirali su izabranici Ifeta Mahmutovića od prvog poena i na kraju u prvi set riješili u svoju korist rezultatom 25:17.

Drugi set ponudio je mnogo više neizvjesnosti. Ekipe su osvajale poene u serijama na otvaranju meča, a zatim se uglavnom igralo poen za poen.

Imao je bh. tim prednost od 21:18 u drugom setu. Ipak, Rusi potom vežu četiri poena i dolaze do vodstva od 22:21.

Ključne poene u ovom setu ipak osvaja selekcija BiH. Nakon velike borbe set je dobijen sa 28:26 za prednost od 2-0.

Rusi bolje ulaze u treći set. Oni su bili ti koji su kontrolisali rezultat, ali se bh. selekcija nije predavala i uspjela je da spasi dvije set lopte, te da dođe do 24:24.

Potom je bh. tim uspješno završio posao kod rezultata 25:25. Došao je do naredna dva poena, seta za 27:25 i osvajanja titule prvaka Evrope.

Selekciji Bosne i Hercegovine ovo je 10. naslov prvaka Evrope i prekinuta je četverogodišnja dominacija Rusa.

(sport)

Sedam utakmica i skor 21:1, šest puta 3:0 i jednom 3:1

Mirzet Duran najbolji igrač prvenstva

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci postala je po 10. put šampion Europe nakon što je u subotu u Turskoj u finalu pobijedila Rusiju sa 3:0.

Naši momci su odigrali sjajno cijeli turnir, a za najboljeg igrača prvenstva izabran je Mirzet Duran.

Također, u idealnom timu prvenstva svoje mjesto su našli Ismet Godinjak (najbolji libero) te Sabaduhin Delalić (najbolji tehničar).

BiH je u grupnoj fazi ostvarila tri pobjede maksimalnim rezultatom 3:0 protiv Gruzije, Poljske i Mađarske.

U 1/8 finala izabranici Ifeta Mahmutovića sa 3:0 su pobijedili Francusku, dok su u 1/4 finalu identičnim rezultatom bili bolji od Nizozemske.

Naš tim je u 1/2 finalu sa 3:1 dobio Njemačku te u spomenutom finalu najvećeg rivala Rusiju sa 3:0.